Informacje - przeciwdziałanie rozprzestrzenianiu się koronawirusa COVID-19

Utworzono dnia 23.03.2020

Szanowni Państwo,

 pragnę poinformować, iż mając na celu zapobieganie, przeciwdziałanie i zwalczanie COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych, informuje się, że wszystkie pomieszczenia biurowe zostają wyłączone z możliwości korzystania przez osoby nie będące pracownikami Ośrodka Pomocy Społecznej w Żarkach. W związku z zaistniałą sytuacją przed siedzibą Ośrodka przy ul. Myszkowska 28 ustawiona została skrzynka podawcza, w której można składać pisemne sprawy. W sprawach wyjątkowych, ważnych pracownicy Ośrodka będą kontaktować się z nadawcą wiadomości. Dlatego prosimy aby do każdego pisma, dołączyć dane kontaktowe – telefon, e-mail.

Mając na uwadze dobro nas wszystkich w sprawach pilnych wymagających kontaktu ze strony pracowników tut. Ośrodka prosimy w pierwszej kolejności o kontakt telefoniczny

34 3 13 00 85 bądź e-mail opszarki@wp.pl.

Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Żarkach od dnia 23.03.2020 r. czynny będzie od godz. 7.30 do godz. 14.00.

W celu udzielania niezbędnych informacji osobom, które potrzebują pomocy, zwłaszcza ludziom starszym, samotnym i niepełnosprawnym istnieje możliwość kontaktu telefonicznego w godzinach od 7.30 o 19.00 pod numerem telefonu: 34 3 13 00 85.

Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej uruchomiło platformę informacyjną przeznaczoną dla obywateli którzy za jej pośrednictwem będą mogli uzyskać informacje na temat kontaktu z Ośrodkami Pomocy Społecznej. Link do platformy: https://www.gov.pl/web/koronawirus/pomoc-dla-potrzebujacych.