Zakupy dla seniorów i niepełnosprawnych

Utworzono dnia 20.03.2020

W związku z sytuacją spowodowaną zagrożeniem epidemiologicznym, Miejsko – Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej  w Żarkach zachęca do pomocy osobom starszym, niepełnosprawnym i samotnym, które na czas zagrożenia koronawirusem powinny pozostać w domu. Część z nich może potrzebować wsparcia w zrobieniu codziennych zakupów czy wykupieniu recept. Zachęcamy do opieki nad naszymi sąsiadami-seniorami. Każda pomoc sąsiedzka jest mile widziana, ale pamiętajmy żeby pomagać w sposób bezpieczny dla obu stron.

W przypadku posiadania informacji o osobach starszych, samotnych, niepełnosprawnych, nie mogących liczyć na pomoc ze strony rodziny lub sąsiadów, nie mających rodziny na terenie Gminy Żarki, które ze względów bezpieczeństwa nie powinny opuszczać mieszkań prosimy o zgłoszenia bezpośrednio do Miejsko – Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Żarkach pod nr telefonu 34 313 00 85, e-mail: opszarki@wp.pl od poniedziałku do piątku od godz. 8.00 do 13.00.  Zakupy będą dostarczane w dni robocze – od godz. 10.00 w następnym dniu po zgłoszeniu.

Pracownicy żareckiego MGOPS-u osobom potrzebującym tej formy pomocy zrobią zakupy składające się podstawowych artykułów spożywczych i higienicznych oraz środków czystości – w ilościach niezbędnych do samodzielnego funkcjonowania. Żeby umożliwić pomoc jak największej liczbie osób, zakupy powinny być ograniczone do niezbędnych artykułów, a ich koszt nie powinien przekraczać 150 zł.

 

Koszt zakupów pokrywa zainteresowana osoba.